Co to jest sztancowanie?

Sztancowanie nazywane również wykrawaniem jest czynnością introligatorską, która polega na wykrawaniu z arkusza papieru, tektury, kartonu, folii samoprzylepnej, kartonu czy innych tworzyw sztucznych, skomplikowanych kształtów, których nie można uzyskać za pomocą krojenia na gilotynie. Sztancowanie opakowań polega na ich wycinaniu według założonego projektu tak by idealnie składały się w zaprojektowany  kształt.

Sztancowanie odbywa się za pomocą wykrojnika, który posiada nóż o odpowiednio wyprofilowanym kształcie ostrza, wtłaczany z wielką siłą w prostopadłe podłoże (na wylot). Warto wiedzieć o tym, że w trakcie sztańcowania można również rowkować, czyli wgniatać w powierzchnię linie o konkretnych kształtach. Wykrojnik umożliwia również nadawanie produktom pożądanych kształtów zewnętrznych, jak i wykrawanie w nich otworów.

Za pomocą sztancowania wytwarza się takie produkty jak składane opakowania kartonowe, wielostronicowe kalendarze, notesy z otworami na poszczególne litery, katalogi reklamowe, kartki świąteczne o oryginalnych kształtach, teczki firmowe, ulotki, wizytówki czy okładki.

FIRMA - Producent wykrojników


Big Plus to producent wykrojników introligatorskich o uznanej marce na rynku. Oferujemy kompleksowe usługi obejmujące pełen proces produkcji, serwis, a także doradztwo. Dowiedz się więcej o produkcji wykrojników i o naszej firmie.

Kontakt
tel: 505-207-772
email: biuro@bigplus.pl

Adres do korespondencji

Tomasz Hojny „Big Plus ”

Ul. Pogodna 17
34-122 Wieprz
woj. Małopolskie