CZY WYKROJNIK MOŻNA REGENEROWAĆ?

Podczas eksploatacji wykrojnika, najszybciej zużywają się linie tnące i amortyzatory gumowe. W naszym serwisie oferujemy regenerację i naprawę  wykrojników - sprawdź zakres świadczonych usług przez producenta wykrojników Big Plus. 

 

Czy noże introligatorskie w wykrojnikach można ostrzyć?

Niestety noży w wykrojnikach introligatorskich nie da się ostrzyć. Wszystkie noże mają standardową wysokość 23,8 mm i próba ostrzenia noży introligatorskich zmniejszy wysokość noża, co w efekcie będzie skutkowało nie docinaniem materiału. Jedynym słusznym rozwiązaniem w przypadku stępienia się noży jest wymiana ich na nowe. Proces wymiany noży do wykrojników, rozpoczyna się od usunięcia amortyzatorów gumowych, następnie wyciągane są zużyte noże i zastępowane nowymi. Na końcu linie tnące ponownie otaczane są amortyzatorami gumowymi. Rekomendujemy wymianę wszystkich noży naraz, jednakże dostosowujemy się do wytycznych klienta. Klient musi być świadomy, że regeneracja wykrojnika, może spowodować, że będzie on mniej dokładny. Dzieje się tak, ponieważ sklejka, w której umieszczane są noże i bigi, jest materiałem stosunkowo miękkim i ingerowanie w szczeliny w których umieszczone są noże może je osłabić. Zdarza się, że wymiana noży nie jest możliwa z powodu mocnego zużycia wykrojnika, wówczas rozwiązaniem jest wykonanie nowego wykrojnika w całości od podstaw.

 

Jeśli masz wątpliwości lub pytania co do naprawy wykrojnika, zapraszamy do kontaktu33 432 2892.

FIRMA - Producent wykrojników
Logo

Big Plus to producent wykrojników introligatorskich o uznanej marce na rynku. Oferujemy kompleksowe usługi obejmujące pełen proces produkcji, serwis, a także doradztwo. Dowiedz się więcej o produkcji wykrojników i o naszej firmie.

Kontakt
tel: +48 33 432 2892
email: biuro@bigplus.pl

Adres do korespondencji

Tomasz Hojny „Big Plus ”

Ul. Pogodna 17
34-122 Wieprz
woj. Małopolskie