DO CZEGO SŁUŻY AMORTYZATOR (GUMA) NA WYKROJNIKU?

Amortyzatory gumowe wystają ponad powierzchnię noży sztancujących czy perforujących i umieszczane są po obu ich stronach. Gumy te są ściśliwe, a ich rolą jest wypchnięcie wykrawanego materiału z wnętrza wykrojnika. Poszczególne strefy wykrojnika zaopatrzone są w amortyzatory o odpowiedniej twardości, zgodnie z obciążeniem oraz zagęszczeniem noży. Ogumowanie wykrojnika gwarantuje optymalne trzymanie i wysuwanie kartonu, dzięki czemu wzrasta wydajność wykrojnika i proces produkcyjny jest sprawniejszy. Dlatego amortyzator gumowy jest istotną częścią matrycy tnącej. Proces rozpoczyna się od wyboru właściwego rodzaju gumy, a kończy na jego przyklejeniu wzdłuż linii tnących lub perforujących na wykrojniku. 
Który amortyzator jest najlepszy dla wykrojnika? 
Różne arkusze kartonu czy tektury wymagają różnej gumy. Rodzaj maszyny sztancującej oraz  nasze doświadczenie odgrywa dużą rolę przy wyborze odpowiedniego amortyzatora. Aby osiągnąć optymalną funkcjonalność, amortyzator gumowy musi być określany indywidualnie i dopasowany do wymagań każdego zamówienia. Potrafimy trafnie dostosować gumę do materiału przez co proces produkcyjny będzie jeszcze wydajniejszy.  Amortyzatory  gumowe używane przez nas są bardzo zróżnicowane i pochodzą od sprawdzonych dostawców. Nigdy nie eksperymentujemy na naszym kliencie.

 

Zobacz również:

WYKROJNIK DO PIANKI I GĄBKI
WYKROJNIKI INTROLIGATORSKIE – KLUCZOWE NARZĘDZIA W PROJEKTOWANIU I PRODUKCJI OPAKOWAŃ

FIRMA - Producent wykrojników
Logo

Big Plus to producent wykrojników introligatorskich o uznanej marce na rynku. Oferujemy kompleksowe usługi obejmujące pełen proces produkcji, serwis, a także doradztwo. Dowiedz się więcej o produkcji wykrojników i o naszej firmie.

Kontakt
tel: +48 33 432 2892
email: biuro@bigplus.pl

Adres do korespondencji

Tomasz Hojny „Big Plus ”

Ul. Pogodna 17
34-122 Wieprz
woj. Małopolskie