Ile kosztuje wykrojnik?

Wielu z nas zadaje sobie pytanie o to, ile kosztuje wykrojnik i od czego zależy jego cena. Odpowiedź na to pytanie jest złożona, gdyż znaczenie ma zarówno jego rozmiar, poziom skomplikowania i wiele innych elementów. Dowiedz się, ile kosztuje wykrojnik i jakie informacje musisz podać podczas zamawiania produktu.

Najważniejsze dane podczas wyceny

Na naszej stronie znajdziesz specjalnie zaprojektowany formularz, który pomoże ci dowiedzieć się, ile kosztuje wykrojnik, którego potrzebujesz. By uzyskać wycenę wystarczy go wypełnić i przesłać do nas wraz ze swoimi danymi kontaktowymi. 

Na początku musisz określić rodzaj materiału, z jakiego będzie wykonywanie opakowanie – czy jest to np. fala B, BC lub inna. 

W kolejnym kroku trzeba podać szczegółowe wymiary opakowania – zewnętrzne lub wewnętrzne. Należy skorzystać z katalogu FEFCO, który zawiera podstawowe wzory opakowań kartonowych opracowane jako oficjalny system. Określa on nie tylko rodzaj opakowania, ale także technikę wytworzenia i sposób zamykania. Więcej o katalogu FEFCO można przypomnieć sobie TUTAJ.

Następnie wycena będzie zależała również od numeru fasonu opakowania, który można pobrać z katalogu FEFCO lub wykonać samodzielnie. Istotna jest także konstrukcja – jej zmiana może wpłynąć na ceny wykonania. Koniecznie jest obliczenie ilości użytków na zamawianym wykrojniku oraz sposobu ich rozmieszczenia i odległości, które będą również miały znaczenie w końcowej wycenie.

To, ile kosztuje wykrojnik zależy także od rodzaju maszyny na jaką jest tworzony – rolsztanca, tygiel czy na inny model. Sztancowanie na każdej z nich będzie nieznacznie się od siebie różniło. 

O tym warto wiedzieć

Koszt wykrojnika jest zależny od wielkości czy fasonu opakowania, zazwyczaj im większe opakowania, tym większe koszty. Wykonanie prototypu opakowania również podniesie całkowitą wycenę usługi. Nie mniej prototypy pomagają zwizualizować sobie sposób działania opakowania i zmniejszyć możliwość pojawienia się ewentualnych błędów. Niektóre produkty np. na wykrawarkę walcową wymagają gumowania, które także wpływa na końcową wycenę produktu. Ogumowanie wykrojnika zapewnia optymalne trzymanie i wysuwanie kartonu, zwiększając jego wydajność, a co za tym idzie przyspieszając proces produkcji. O tym, do czego służy amortyzator możesz dowiedzieć się TUTAJ.

Ważne jest jednak to, że koszt wykonania wykrojnika jest jednorazowy – przygotowanie takiego produktu należy zlecić przed produkcją opakowania, ale kolejne partie będą już korzystały wyłącznie z niego. Wykrojnik do papieru, tworzywa sztucznego i innych materiałów wystarczy na długi czas, umożliwiając często wykonanie nawet setek tysięcy opakowań. 

Wyceń i zamów wykrojnik

Niezależnie od typu wykrojnika, jaki Państwo potrzebują, zachęcamy do wypełnienia formularzu i nadesłania zapytania – odpowiemy na nie w ciągu 24h. Jeśli nie są Państwo pewni jak skorzystać z katalogu FEFCO lub potrzebują innego rodzaju pomocy, również zachęcamy do kontaktu - 33 432 2892.

FIRMA - Producent wykrojników
Logo

Big Plus to producent wykrojników introligatorskich o uznanej marce na rynku. Oferujemy kompleksowe usługi obejmujące pełen proces produkcji, serwis, a także doradztwo. Dowiedz się więcej o produkcji wykrojników i o naszej firmie.

Kontakt
tel: +48 33 432 2892
email: biuro@bigplus.pl

Adres do korespondencji

Tomasz Hojny „Big Plus ”

Ul. Pogodna 17
34-122 Wieprz
woj. Małopolskie