Opakowania wykrojnikowe

Opakowania wykonane za pomocą wykrojnika umożliwiają uzyskanie indywidualnych kształtów i dopasowanych rozwiązań – na czym polega ich produkcja i czym różnią się od standardowych pudeł? Gdzie znajdą swoje zastosowanie i jakie są ich najważniejsze zalety?

Kartony na podstawie wykrojnika

Pudełka z tektury są wykorzystywane przez wiele branż, zarówno w sprzedaży i usługach stacjonarnych, jak i oferowanych za pośrednictwem Internetu. Dzięki dużej różnorodności wymiarów, można je zastosować jako opakowanie na książki, kosmetyki oraz inne towary. Pudełko fasonowe jest nawet wykorzystywane na bezpieczny transport pizzy do domu klienta. Kartony wykrojnikowe są cenione za prostą konstrukcję, uniwersalność i doskonałą ochronę pakowanych towarów.

Opakowania wykrojnikowe posiadają wygodne samozatrzaskowe wieczko, dzięki któremu można z łatwością zamknąć pudło, bez konieczności stosowania dodatkowych taśm, klejów etc. Zawartość jest jednak zawsze szczelnie zamknięta, dlatego są wykorzystywane jako opakowania do transportu czy pudełka do magazynu. W ten sposób można je rozpoznać na tle innych produktów – jeśli są dodatkowo pokrywane folią UV bądź nadrukiem, mogą stać się eleganckim i oryginalnym sposobem opakowania wielu produktów.  Odpowiednio przeprowadzone projektowanie opakowań sprawia, że nie jest wymagane szycie ani klejenie, a zamiast nich stosuje się system zginania i zamykania – wszystko zależy od potrzeb i oczekiwań klienta. By wykonać opakowania wykrojnikowe niezbędne są oczywiście wykrojniki do opakowań, które należy zamówić na podstawie oczekiwanego końcowego efektu. Posiadają już państwo wykrojnik, który nie nadaje się już do użytku? Zazwyczaj jest możliwa regeneracja wykrojników, które umożliwi ich ponowne wykorzystanie.  

Kartony fasonowe oraz inne modele wykonywane głównie z tektury w różnorodnym kolorze są cenione za ich ekologiczność, gdyż można je stosować wielokrotnie, w zależności od zawartości. Po zużyciu nadają się do recyklingu, są biodegradowalne. Opakowania fasonowe mogą być produkowane na wymiar na podstawie dostępnego na naszej stronie katalogu FEFCO bądź na indywidualne zamówienie. Wystarczy przygotować odpowiednią specyfikację i przekazać ją nam – jako producent wykrojników możemy wykonać praktycznie dowolne opakowania.

Największe zalety opakowań wykrojnikowych:
- indywidualna konstrukcja;
- możliwość wykonania niestandardowych kształtów opakowań;
- łatwość złożenia.

Jak produkuje się kartony wykrojnikowe

Najpierw po rozmowie z klientem przygotowuje się odpowiedni projekt, spełniający wszelkie wymagania. Jeśli pudełka na wymiar mają niestandardowe wymiary oraz gdy chcemy mieć pewność, że projekt spełnia wszystkie założenia, przydatne są prototypy opakowań. Na tym etapie można jeszcze wprowadzić niewielkie korekty. Jeśli wszystko zgadza się z projektem, produkuje się określoną ilość pudełek na podstawie przygotowanego indywidualnie wykrojnika. 

Rodzaje opakowań

Pudełka z wykrojnika mogą być:
- samoskładające się;
- zamykane bez dodatkowych materiałów łączących;
- łączone jednopunktowo.

Pozostałe formy opakowań:

- pudła klapowe – pudełko jednoczęściowe z klejonym lub szytym brzegiem bądź z elementami połączonymi taśmą – są gotowe do użycia po rozłożeniu, wymagają zamykania klap;
- pudła teleskopowe – modele składa się z wielu części, gotowy produkt posiada wieko lub spód zachodzący teleskopowo na drugą część;
- pudła wsuwane – składają się z części wewnętrznej i obwoluty – jedną część wsuwamy w drugą;
- pudełka klejone jednoczęściowe – modele klejone, dostarczane w stanie gotowym.

Opakowania na wymiar dla wielu przedsiębiorców

Kartony na wymiar pozwalają na uzyskanie produktu praktycznie o dowolnym kształcie i konstrukcji, dzięki czemu każdy dopasuje je do swoich potrzeb. Modele fasonowe są produkowane zazwyczaj w mniejszych gabarytach od klasycznych modeli, choć sprawdzają się zarówno do produktów zbiorczych jak i pojedynczych. Zachęcamy do zapoznania się z naszą pełną ofertą i wybrania produktu, który pozwoli rozwinąć własną firmę.

FIRMA - Producent wykrojników


Big Plus to producent wykrojników introligatorskich o uznanej marce na rynku. Oferujemy kompleksowe usługi obejmujące pełen proces produkcji, serwis, a także doradztwo. Dowiedz się więcej o produkcji wykrojników i o naszej firmie.

Kontakt
tel: +48 33 432 2892
email: biuro@bigplus.pl

Adres do korespondencji

Tomasz Hojny „Big Plus ”

Ul. Pogodna 17
34-122 Wieprz
woj. Małopolskie