Zwiększenie możliwości produkcyjnych dzięki wykrojnikom

Zwiększenie możliwości produkcyjnych dzięki wykrojnikom 

Jednym z najważniejszych celów, jakie przyświecają firmom przemysłowym, jest zwiększenie możliwości produkcyjnych. Jednym ze sposobów na osiąganie tych celów jest automatyzacja stanowisk i procesów. Odpowiednio dobrane i opracowane wykrojniki mogą w znacznym stopniu zwiększyć możliwości produkcyjne. Jak to zrobić i dlaczego nie warto oszczędzać na takiej inwestycji?

Zwiększenie możliwości produkcyjnych - dlaczego to takie ważne?

Prowadzenie przedsiębiorstwa produkcyjnego nie jest łatwe. Żeby utrzymać się na rynku i skutecznie walczyć z konkurencją, trzeba optymalnie wykorzystywać wszystkie możliwości. Duża konkurencja sprawia, że nie zawsze można narzucić wystarczająco wysoką marżę na finalny produkt. Tymczasem niewiele jest pól do obniżenia kosztów produkcji.

Istnieją dwie drogi do przesunięcia krzywej możliwości produkcyjnych na zewnątrz. Pierwszą z nich jest zwiększenie ilości produkowanych wyrobów przy zachowaniu podobnych kosztów. Jeśli nie można zarobić wystarczająco dużo na jednej sztuce, trzeba wyprodukować więcej produktów. Wobec tego nawet mniejszy zysk na jednym wyrobie przełoży się na większy przychód w skali roku. Żeby osiągnąć ten cel, można dobudować kolejne stanowiska pracy i zwiększyć ilość maszyn.

Druga droga to ograniczenie kosztów produkcji poprzez optymalizację procesu. Polega to na znalezieniu miejsc, w których można zastosować urządzenia wykonujące proces szybciej lub taniej. Taka jednorazowa inwestycja pozwoli zwiększyć możliwości produkcyjne bez konieczności przeprowadzania kosztownych inwestycji w infrastrukturę.

Czy wykrojniki są w stanie zwiększyć możliwości produkcyjne w firmie?

Wykrojniki to narzędzia stosowane do wycinania i nacinania materiału w procesie sztancowania. Wykorzystywane są też do bigowania, czyli zaginania krawędzi materiału. Sprawdzają się przede wszystkim do pracy z papierem i kartonem, ale nie tylko. Mogą służyć do produkcji opakowań i gotowych produktów poligraficznych. Odpowiednio dobrane przydadzą się także do przygotowywania półproduktów.

Wykrojniki wykonują pracę w sposób powtarzalny i bardzo szybki. Ich możliwości najlepiej wykorzystywane są przy masowej produkcji dużych ilości wyrobu o takich samych wymiarach i kształcie. Często stosowane są na stanowiskach, gdzie dotychczas cięcie przeprowadzał operator. Dzięki temu wykonują proces produkcyjny znacznie szybciej i z większą dokładnością. Odpowiednio zaprojektowane pod kątem danego procesu, są w stanie zastąpić w jednym procesie kilka maszyn (sztancowanie i bigowanie).

Zastosowanie wykrojników może doprowadzić do wyraźnego zwiększenia możliwości produkcyjnych. Ograniczy koszty produkcji i ułatwi utrzymanie konkurencyjności cenowej, a także pozwoli ograniczyć zadania zatrudnionego personelu. Sprowadzi je do kontroli i utrzymania ciągłości pracy maszyny. To z kolei przełoży się na brak wyrobów o niedokładnych wymiarach lub wymagających poprawy.

Jakie wykrojniki wybrać?

Zainteresowanie wykrojnikami w wielu branżach produkcyjnych jest ogromne. To sprawia, że rośnie ilość producentów oferujących takie narzędzia. Nie zawsze przekłada się to na odpowiednią jakość wykrojników. Warto zatem zaznaczyć, że korzyści można osiągnąć tylko wykrojnikami dobrej jakości.

 Jak wybrać wykrojnik?

Jakie narzędzia tego typu można uznać za dobre? Wykrojniki muszą być wykonane z wielką precyzją i zachowaniem minimalnych odchyłek wymiarowych. Do produkcji wykrojników trzeba zastosować odpowiedniej jakości materiały. Warto powierzyć przygotowanie wykrojnika firmie z doświadczeniem i profesjonalnym podejściem. Fachowcy w szczególny sposób podejdą do stanowiska roboczego i optymalnie wykorzystają możliwości narzędzia w danym miejscu.

Dlaczego takie ważne jest stosowanie wykrojników dobrej jakości? Kiepskie wykrojniki nie zawsze utrzymują dokładność wymiarową. Nawet poprawnie wykonane, po krótkim czasie mogą stracić precyzję i wykonywać produkty niezgodne z dokumentacją. To z kolei generuje duże koszty wynikające z konieczności naprawy produktów niespełniających wymagań klienta. Doprowadzi to też do opóźnienia w realizacji zamówienia. Często okazuje się, że dana partia nie nadaje się już do naprawy i materiały trzeba zutylizować.

Dobrej jakości wykrojniki wykonane i serwisowane przez profesjonalistów okażą się też bardziej żywotne. Precyzyjnie uformowane mocne ostrza tępią się wolniej, dlatego proces przebiega z równą dokładnością przez cały czas. Także przerwy technologiczne potrzebne na przeprowadzenie napraw ograniczają się do niezbędnego minimum. Z kolei możliwość wymiany ostrzy lub naprawy wykrojnika sprawia, że inwestycja szybciej się zwróci.

Szukając profesjonalnego producenta wykrojników przemysłowych, warto zwrócić uwagę na firmę BigPlus. To przedsiębiorstwo z wieloletnią praktyką, które stawia na profesjonalizm i rzetelność. Dzięki zastosowaniu profesjonalnych narzędzi i dobrej jakości materiałów produkujemy wykrojniki bardzo trwałe i żywotne.

FIRMA - Producent wykrojników
Logo

Big Plus to producent wykrojników introligatorskich o uznanej marce na rynku. Oferujemy kompleksowe usługi obejmujące pełen proces produkcji, serwis, a także doradztwo. Dowiedz się więcej o produkcji wykrojników i o naszej firmie.

Kontakt
tel: +48 33 432 2892
email: biuro@bigplus.pl

Adres do korespondencji

Tomasz Hojny „Big Plus ”

Ul. Pogodna 17
34-122 Wieprz
woj. Małopolskie