Co to jest FEFCO?

FEFCO to skrót od Fédération Européenne des Fabricants de Carton Ondule, które jest związkiem europejskich producentów tektury falistej. Powstał on w 1952 roku w Santa Margherita we Włoszech z siedzibą w Paryżu (aktualnie Bruksela). Europejska Federacja Producentów Tektury Falistej wprowadziła m.in. międzynarodowy znak jakości produkcji, a później wraz ze związkiem ASSCO opracowała znany na całym świecie kod konstrukcji opakowań, znany jako „katalog FEFCO”.

FEFCO i jego międzynarodowy katalog

Katalog FEFCO jest zbiorem podstawowych wzorów opakowań kartonowych z tektury falistej, który jest znany na skalę międzynarodową. Zastępuje on z powodzeniem skomplikowane opisy konstrukcji opakowań prostymi symbolami.

Co to jest FEFO i czym się zajmują? Europejska Federacja Producentów Tektury Falistej skupia swoje działania na rozwoju oraz promocji nowoczesnych, innowacyjnych rozwiązań czy na pomocy w komunikacji pomiędzy producentami opakowań. Według oficjalnych ustaleń, żadne pudło nie może zostać zmienione bez zgody organizacji.

Katalog FEFCO rozróżnia osiem podstawowych kategorii produktów, a każdy z nich (z wyjątkiem pierwszej) zawiera modele oznaczone niepowtarzalnym numerem:
- 0100 – tektura falista w rolkach oraz w arkuszach,
- 0200 – pudełka klapowe, najprostsze pod kątem konstrukcyjnym,
- 0300 – pudła teleskopowe, składające się z nakładanych na siebie części,
- 0400 – pudła składane i tace, składają się z jednego arkusza,
- 0500 – pudła wsuwane, składają się z elementów wsuwających się jedno w drugie,
- 0600 – pudełka trwale łączone, modele wytrzymałe, zapewniają wysoką odporność na uszkodzenia mechaniczne i składają się z kilku elementów wymagających klejenia lub szycia,
- 0700 – pudełka klejone jednoczęściowe, proste w użyciu, gotowe po rozłożeniu,
- 0900 – wyposażenie wewnętrzne takie jak przekładki czy wkładki.

FIRMA - Producent wykrojników
Logo

Big Plus to producent wykrojników introligatorskich o uznanej marce na rynku. Oferujemy kompleksowe usługi obejmujące pełen proces produkcji, serwis, a także doradztwo. Dowiedz się więcej o produkcji wykrojników i o naszej firmie.

Kontakt
tel: +48 33 432 2892
email: biuro@bigplus.pl

Adres do korespondencji

Tomasz Hojny „Big Plus ”

Ul. Pogodna 17
34-122 Wieprz
woj. Małopolskie