Projektowanie opakowań - siatki graficzne i prototypy

Projektowanie opakowań to obecnie bardzo ważny element kompleksowej strategii działań marketingowych produktu. Atrakcyjne opakowanie z jasnym przekazem może być czynnikiem decydującym przy podjęciu ostatecznej decyzji zakupowej przez konsumenta. Przy zachowaniu walorów estetycznych należy jednak pamiętać o odpowiednim dopasowaniu opakowania tak, aby spełniało ono swoją funkcję ochronną. Nasza kompleksowa usługa projektowania opakowań obejmuje zarówno zaprojektowanie siatki graficznej jak i tworzenie prototypu właściwego opakowania.

 

Projektowanie siatek graficznych opakowań

 

Do projektowania siatki graficznej opakowania warto przystąpić jeszcze przed stworzeniem finalnego obrazu graficznego na opakowaniu. W ten sposób unikniemy błędów, które spowodują, że ostatecznie układ obrazków, napisów i etykiet nie będzie pasował do gotowego, złożonego opakowania. Projekty siatek graficznych opakowań wykonujemy w ciągu 24 godzin od otrzymania zapytania, przesłanego do nas poprzez formularz wyceny. 

 

Złóż zamówienie w formularzu

 

Możemy wykonać projekt siatek graficznych opakowań, na podstawie indywidualnych parametrów uwzględnionych w formularzu. Jeśli klient nie posiada własnej koncepcji projektu opakowania, może wybrać jeden ze standardowych wzorów opakowań kartonowych, stworzonych przez FEFCO i ESBO

 

 

Pobierz katalog FEFCO

 

Projektowanie prototypów opakowań

Projektowanie siatek graficznych opakowań to pierwszy etap w całym procesie produkcyjnym. Po akceptacji siatki, na życzenie klienta, możemy zaprojektować prototyp opakowania. Wierny model umożliwi przetestowanie opakowania jeszcze przed realizacją kompletnego nakładu. Projektowanie prototypu opakowania umożliwia wierną wizualizację efektu graficznego, a także właściwości fizycznych. Prototyp wykonywany jest z tego samego tworzywa, jak produkt finalny - folii, tektur czy kartonów. Projektowanie prototypu opakowania można wykonać również w celu stworzenia kilku modeli, które mogą być wykorzystywane w prezentacjach handlowych.

 

Co to są prototypy opakowań?

Prototypowanie opakowań pozwala na dokładną wizualizację wyglądu opakowania, system składania, sposoby otwarcia i zamykania, a także przetestowania właściwości wyrobu. Prototyp wykonywany jest bowiem z tego samego tworzywa, jak produkt finalny - folii, tektur czy kartonów. Wykonywanie prototypów opakowań pozwala na zminimalizowanie ryzyka popełnienia kosztownego błędu w konstrukcji. Na etapie prototypowania można w prosty sposób dokonać wszelkich koniecznych zmian czy korekt.

 

Projektowanie opakowań kartonowych

Prototypowanie opakowań pozwala na dokładną wizualizację wyglądu opakowania, systemu składania, sposobu otwarcia i zamykania, a także przetestowania właściwości wyrobu. Decydując się na tę usługę, warto zastanowić się nad tym, czego naprawdę potrzebujemy – siatki czy gotowego prototypu, a być może obu produktów. Opakowania foliowe i kartonowe nie zawsze wyglądają dokładnie tak, jak w komputerze, dlatego tworzy się prototypy minimalizujące ryzyko błędów konstrukcyjnych. Są one szczególnie ważne w przypadku dużych, kosztownych zamówień.

Oferujemy również wykrojniki do maszyn sztancujących, dzięki którym będą mogli Państwo samodzielnie produkować i prototypować potrzebne opakowania. 

FIRMA - Producent wykrojników
Logo

Big Plus to producent wykrojników introligatorskich o uznanej marce na rynku. Oferujemy kompleksowe usługi obejmujące pełen proces produkcji, serwis, a także doradztwo. Dowiedz się więcej o produkcji wykrojników i o naszej firmie.

Kontakt
tel: +48 33 432 2892
email: biuro@bigplus.pl

Adres do korespondencji

Tomasz Hojny „Big Plus ”

Ul. Pogodna 17
34-122 Wieprz
woj. Małopolskie