WYKROJNIK DO KARTONU WYKONANY Z NIEZWYKŁĄ PRECYZJĄ

Większość opakowań zbiorczych i pojedynczych wykonanych z kartonu, jest produkowana za pomocą specjalistycznych narzędzi. Wykrojniki do kartonu to konstrukcje pozwalające na szybkie i precyzyjne wycinanie form w kartonach. Umożliwiają wycinanie równych kształtów i tworzenie pudełek najlepiej dostosowanych do potrzeb. Właściwy projekt pozwala na znalezienie optymalnych ustawień ostrzy. Dzięki temu możliwe staje się wycinanie kształtów ułatwiających montaż i dalsze prace na etapie produkcji.

W Big Plus wykonujemy wykrojniki dostosowane do potrzeb naszych klientów. Na podstawie szczegółowego wywiadu i rozmowy, jesteśmy w stanie przygotować projekt, a następnie gotową formę.

Charakterystyczne cechy wykrojnika do kartonu

Wykrojniki do kartonu to konstrukcje w postaci płyty, do której trwale zamocowano podłużne noże. Długość i układ noży zapewniają bardzo dokładne cięcie i pozostawiają równe krawędzie na powierzchni materiału. Za pomocą dobrze wykonanego wykrojnika można wykonać nawet ponad 2 miliony opakowań. Najważniejszą zaletą wykrojnika do kartonu jest możliwość szybkiego wycinania nawet bardzo skomplikowanych kształtów. Cały proces wycinania jest też powtarzalny i z łatwością można zaplanować zużycie materiału, a także czas wykonania partii produkcyjnej.

Zastosowanie wykrojników do kartonu

Wykrojnik do kartonu przydaje się głównie przy produkcji opakowań. Z jego pomocą można wykonać szablon, a następnie złożyć go w wybraną formę. Takie opakowania są potrzebne we wszystkich branżach produkcji: od spożywczej, po przemysł chemiczny. Wykrojniki mogą być potrzebne przy tworzeniu opakowań otwartych, zamykanych, tacek, rolek i wszelkich nietypowych konstrukcji z tego materiału. Przydają się przy tworzeniu pudełek na pizzę, opakowań na produkty, a także zbiorczych konstrukcji ułatwiających transport i przechowywanie większych ilości wyrobów.

Wykrojnik do kartonu w Big Plus

W naszej firmie wykonujemy wykrojniki do kartonu w niemal dowolnych formach i wielkościach. Działamy w branży już od 2007 roku, a przygotowaniem projektu zajmują się wykwalifikowani i doświadczeni projektanci. Dzięki temu jesteśmy w stanie stworzyć projekt do wykrojnika do wycięcia dowolnego kształtu i jednocześnie upraszczający cały proces. Po akceptacji każdy projekt trafia do działu produkcji, gdzie powstaje gotowy wykrojnik do kartonu. W firmie Big Plus korzystamy z wysokiej jakości materiałów potrzebnych do przygotowania konstrukcji. Zarówno noże, płyty, jak i dodatkowe elementy wykończeniowe przygotowywane są z myślą o seryjnej i nawet wielomilionowej produkcji. Naszych klientów nie pozostawiamy samych z kłopotliwymi formami, dlatego prowadzimy serwis wykrojników do kartonu. Nasze wyroby obejmujemy też opieką gwarancyjną, a w razie potrzeby dokonujemy korekty.

Pytania do FAQ

Jak zamówić wykrojnik?

Wykrojnik do kartonu można zamówić po wypełnieniu formularza dostępnego na naszej stronie. Na podstawie zapytania przygotujemy ofertę i wycenę kosztów. Następnie przechodzimy do fazy projektowania i wykonania produktu po ostatecznej akceptacji.

Jakie wymiary może mieć wykrojnik?

Nie określamy górnej i dolnej granicy wymiaru wykrojników, choć pewne ograniczenia daje materiał (płyta). W przypadku dużych opakowań możemy zaproponować podzielenie wykrojnika na mniejsze części i dostosowanie go do standardowych dostępnych arkuszy kartonu.

Jakie są najważniejsze funkcje wykrojnika?

Na wykrojniku do kartonu umieszczane są noże i otwory technologiczne, które ułatwiają wycinanie form. Poza nożami tnącymi forma zawiera też akcesoria przeznaczone do nacinania rowków. Te będą służyły do zginania materiału i tworzenia trójwymiarowych konstrukcji. Dodatkowo możemy zaprojektować akcesoria wypychające odpady.

Skąd mam wiedzieć, że wykrojnik jest skuteczny?

Ostateczny wykrojnik do kartonu przygotowujemy zawsze po dokładnym zapoznaniu się z zapotrzebowaniem. Zanim jednak zabierzemy się do produkcji, przygotowujemy projekt, a na jego podstawie prototypowy model opakowania. Jeśli prototyp jest zgodny z zapotrzebowaniem i wizją klienta, na jego podstawie tworzymy ostateczny wykrojnik.

 

Zobacz również:

WYKROJNIKI INTROLIGATORSKIE – KLUCZOWE NARZĘDZIA W PROJEKTOWANIU I PRODUKCJI OPAKOWAŃ
JAK POWSTAJĄ PUDEŁKA TEKTUROWE

FIRMA - Producent wykrojników
Logo

Big Plus to producent wykrojników introligatorskich o uznanej marce na rynku. Oferujemy kompleksowe usługi obejmujące pełen proces produkcji, serwis, a także doradztwo. Dowiedz się więcej o produkcji wykrojników i o naszej firmie.

Kontakt
tel: +48 33 432 2892
email: biuro@bigplus.pl

Adres do korespondencji

Tomasz Hojny „Big Plus ”

Ul. Pogodna 17
34-122 Wieprz
woj. Małopolskie